آخرین خبرها
منوی سایت
تقویم
1398
خرداد
چهارشنبه
29
            
 

یخ خشک

دی اکسید کربن منجمد - یخ خشک و برف CO - یک راه موثر اما ملایم برای حذف ناخالصی ها مانند چربی، چسب، موم، روغن یا رنگ از سطوح حساس است. دمای ذرات یخ خشک تا -78 درجه سانتیگراد می باشد که از نازل های ویژه به سطح مورد نظر می رسد.
از آنجاییکه یخ خشک بلافاصله به گاز تبدیل می شود یا به حالت تعلیق تبدیل می شود، ناخالصی ها بدون خروج باقی مانده از بین می رود (به عنوان مثال، فاضلاب و یا شن و ماسه مورد استفاده برای انفجار). طیف گسترده ای از برنامه های اثبات شده یخ خشک در صنایع شیمیایی، خودرو، الکترونیک، نیمه رسانا، مواد غذایی، فلز و ترمیم از تمیز کردن جوش و خطوط تولید مواد غذایی از طریق بازسازی پس از آتش تا تمیز کردن قالب ها در صنعت لاستیک و پلاستیک و محافظت در برابر خوردگی در کشتی سازی در مقایسه با روش های  سنتی، تمیز کردن مبتنی بر حلال، یخ خشک نسبت به هر دو مقرون به صرفه تر و برای محیط زیست بهتر است.
تکنولوژی پاشش حرارتی Linde LINSPRAY®، یک تکنولوژی پوشش سطحی، همچنین از CO برای خنک کردن مواد سریع تر استفاده می کند و در دمای کار درست نگهداری می کند. CO مانع از کشش و چسبندگی نامناسب به دلیل گرمای بیش از حد در طول پوشش می شود. در مقایسه با خنک سازی هوای فشرده، این فرایند پوشش، کیفیت و بهره وری را افزایش می دهد، زیرا دمای ثابت ، مانع از بالا رفتن درجه حرارت می شود.